Choď na obsah Choď na menu
 


Pre ženícha

22. 11. 2008
Vysoký a štíhly

Gratulujem! Môžete si obliecť skoro všetko a budete vyzerať bezchybne. Veľmi šarmantný budete predovšetkým v moderných štýloch – obleky s jednoradovým zapínaním na štyri, alebo päť gombíkov. Rovnako dobre však budete vyzerať aj v klasických oblekoch s dvojradovým zapínaním a širšími ramenami, stiahnutým pásom a s gombíkmi zapnutými v oblasti pásu. Výber je len na vás. Ak ste extrémne chudý a chcete vyzerať objemnejšie, rozhodnite sa pre druhú možnosť. Avšak, jedno upozornenie: uistite sa, či je dĺžka vašich nohavíc a rukávov na košeli primeraná.

Vysoký a urastený, svalnatý

Vyberte si jednoduchý, uhladeno vyzerajúci oblek bez zbytočných záhybov. Šálový golier na saku bude dotvárať elegantnú líniu a budete preto vyzerať menej objemne. Vyhýbajte sa obleku s dvojradovým zapínaním a plisovanej košeli, ktoré zbytočne pridávajú na objeme. Ak máte veľký driek, zvoľte si radšej vestu ako šerpu okolo pása. Kým šerpy pútajú pozornosť na driek, vesty zakrývajú objem. Majte na pamäti, že čierna má zoštíhľujúci efekt. Iste sa stretnete s bielymi oblekmi, prípadne svetlofarebnými, ale v týchto by ste určite nevyzerali až tak dobre. Ak ste extrémne svalnatý, dávajte pozor na veľkosť, hlavne okolo krku. Nechcete byť predsa škrtený motýlikom.

Nízky a štíhly

Vyhýbajte sa oblekom, ktoré vyzerajú príliš veľké na vašej postave. Vyvarujte sa aj dvojradovému zapínaniu. Namiesto toho siahnite po saku s dvoma alebo troma gombíkmi, skombinujte ho s klasickými oblekovými nohavicami, alebo nohavicami so záhybmi. Ak chcete vyzerať trochu širšie, dajte si urobiť extra vypchávky na ramená. Keď ide o veľkosť vášho obleku, nezabúdajte, že vám musí byť dobrý, aby ste nemali zbytočné centimetre navyše.

Nízky a široký

Pre vás je vhodnejšie sako s jednoradovým zapínaním, klasické s jedným alebo dvoma gombíkmi a šálovým golierom. Budete v ňom vyzerať moderne a štíhlo. Pristane vám aj sako s prirodzenou línou ramien. No vyhýbajte sa širokým štýlom! Ak máte objemný pás, radšej siahnite po veste, ako po šerpe okolo pása. A pamätajte, že čierna zoštíhľuje! Ak ide o veľkosť, sako a nohavice vám musia dokonale sedieť. Keď si zapnete gombík na saku, látka okolo gombíka by nemala byť natiahnutá. Nohavice by ste mali mať presne na páse a radšej voľnejšie než malé. Vždy si môžete dať opasok, pretože nič nevyzerá horšie ako obtiahnuté nohavice.

Doplnky

Vesty

Vesty dodávajú mužom na svadbe väčšie osobné vyžarovanie. Biela či farebná, ku každej sa hodí biely motýlik.

Šerpy okolo pása

Sú to nazberané vzorky látky, ktoré sa nosia okolo pása. Zvyčajne čierna, ale môžete si vybrať aj farebnú, aby ste ladili so šatami nevesty alebo družičky.

Manžetové gombíky

Tieto malé doplnky môžu vylepšiť celkový dojem, alebo ho aj pokaziť. Vybrať si môžete z naozaj veľkého množstva. Alebo, žeby to vaša nastávajúca urobila za vás a manžetové gombíky dostanete od nej ako darček?

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.