Choď na obsah Choď na menu
 


Začíname

22. 11. 2008

1. Urobte si predstavu perfektnej svadby

Skôr ako oznámite celému svetu, že ste zasnúbený (po čom bude každý predpokladať, že je pozvaný na vašu svadbu), odporúčame sadnúť si s vaším snúbencom a dohodnúť si termín, čas, veľkosť, formality a štýl vašej svadby – veci, ktoré skutočne odrážajú váš vkus ako dvojice.


2. Dajte dokopy zoznam vašich hostí

Aká by to bola svadba bez hostí? Pamätajte na to, že väčšina vašich hostí bude mať manžela/manželku alebo inú osobu, s ktorou musíte počítať. Tak isto myslite na to, že čím viac ľudí pozvete, tým budú vaše náklady na svadbu vyššie.

Tu pomôže jedna múdra rada. Urobte si zoznam A – musíme pozvať a zoznam B radi by sme pozvali . Potom pošlite pozvánky načas. Ak pozvaní hostia zo zoznamu A sa nemôžu zúčastniť vašej svadby, môžete hneď poslať pozvánky ľuďom zo zoznamu B. Oni sa takto nebudú zle cítiť, že boli pozvaní na poslednú chvíľu.


3. Rozpočet

Faktom je, že všetok svadobný lesk a pozlátko stojí peniaze. Stanovte si teraz realistický rozpočet svadby, ušetrí vám nepríjemný šok, ktorý by ste určite zažili v deň vašej svadby. Takže vyberte si kalkulačku, zavolajte vašej rodine a určite si výšku vášho rozpočte. Skôr ako začnete počítať – stanovte si vaše priority. Sú vaši hostia dôležitejší ako miesto konania svadby? Keď budete mať stanovené priority, budete mať jasnejšiu predstavu ako rozdeliť vaše peniaze.


4. Založte si váš plánovací zápisník

Pamätajte, obrázky povedia tisíc slov. Ak máte digitálny fotoaparát, noste ho so sebou. Nikdy neviete aký predmet vás zaujme, keď budete robiť prieskum trhu. Možno natrafíte na nejaký obchodík, kde budú mať veľký výber doplnkov alebo predmetov, ktoré by sa vám na svadbe hodili. Vy sa však neviete rozhodnúť a potrebujete si to ešte rozmyslieť. Pokiaľ zajtra nie je váš svadobný deň, tak sa vám určite bude lepšie rozmýšľať doma v spoločnosti vášho snúbenca alebo priateľky.

Kúpte si zápisník, najlepšie taký, do ktorého si budete môcť dokladať ďalšie strany alebo zakladače na vizitky. Odporúčame vám vytvoriť si nasledovné časti: Kontakty na dodávateľov, Zoznam hostí, Svadobné šaty pre nevestu, Svadobné šaty pre ženícha, Krása, Obrad, Svadobná hostina, Pozvánky, Jedlo a nápoje, Kvety a výzdoba, Darčeky pre hostí a dary, Prenájmy, Hudba a zábava, Foto a video, Doprava a parkovanie, Rôzne, Program, Rozpočet a Účty/Faktúry.


5. Zvoľte si svoj termín

Prestavujete si, že sa budete cestou na svadobnú hostinu túliť k svojmu manželovi a vonku bude kopa snehu? Alebo bude teplá letná noc a vy budete tancovať so svojím ženíchom pod hviezdami? Rozhodnite sa, kedy sa chcete počas roka vydávať a zvoľte si dva nezáväzné termíny svadby. Je dôležité mať v zálohe jeden termín, pre prípad, ak by ten prvý nevyšiel. Nezabudnite si overiť, či sa náhodou v tomto termíne nekoná vo vašom meste nejaké podujatie, ktoré by mohlo ovplyvniť priebeh alebo výšku nákladov vašej svadby.


6. Zvoľte si typ obradu a miesto vašej svadobnej hostiny

Vinárne, hotely, reštaurácie, botanické záhrady – nechajte priestor vašej fantázii, keď si vyberáte miesto svadby. Ale pamätajte, že najlepšie miesto je to, ktoré je v blízkosti vášho domova a zahŕňa v sebe ubytovnie pre vašich hostí.


7. Vyberte si vašich svadobných pomocníkov

Ona je vaša najlepšia priateľka už od škôlky, preto sa nie je čo čudovať, že chcete, aby stála pri vás počas vášho veľkého dňa. Ale čo s ostatnými? Spýtajte sa veľmi dobrých priateľov alebo rodiny, aby sa ujali úlohy uvádzača alebo aby dozerali na vašu knihu hostí alebo priebeh svadobnej hostiny. Nerobte si starosti, úloha sa nájde pre každého.


8. Nákup oblečenia

Na nákup svadobných šiat si nezabudnite zobrať pančuchy, topánky, podprsenku a sponky do vlasov. Takisto si vezmite obrázky šiat, ktoré ste našli a zaujali vás. Veľmi to pomôže predávajúcemu personálnu urobiť si predstavu o vašom štýle. Teraz je ten správny čas začať váš skrášľovací program, aby ste sa dostali do formy a aby ste vyzerali vo svojich vysnívaných šatách čo najlepšie.


9. Rezervujte nevyhnuté

Najlepšie miesta na svadbu a najlepší dodávatelia sú už zajednaní na rok dopredu. Ako náhle ste sa dohodli na type svadby, ponáhľajte sa urobiť rezervácie v nasledovnom poradí: svadobný obrad a svadobná hostina, kňaz, jedlo a nápoje, hudba, fotograf, kvetinár, cukrárka, video......, pozvánky a doprava. Nájsť ideálne miesto nie je jednoduché. Ak nájdete miesto, ktoré bude spĺňať 80% vašich požiadaviek rezervujte si ho!


10. Pripravte si zoznam svadobných darov

V predsvadobnom nákupnom zhone pamätajte na to, že aj vaši hostia vám budú chciet kúpiť nejaký darček. Urobte si zoznam a dajte im vediet, aké dary by vás potešili. Vyhnete sa tomu, že dostanete niektoré veci dvakrát a súčasne uľahčíte vašim hosťom rozhodovanie.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.